Fairy Tail Türkiye

Sitemizde linkleri görebilmek için ve daha kaliteli hizmet alabilmeniz için Lütfen Kayıt Olunuz

AnasayfaKapıTakvimSSSKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Fairy Tail Tanıtım

YazarMesaj
Plunder
Fairy Tail

MesajKonu: Fairy Tail Tanıtım   Ptsi Tem. 26, 2010 5:32 pm

Genel Bilgiler

Adı: Fairy Tail

Cilt Sayısı: 11+

Kategori: Shounen, Ecchi

Yılı: 2006

Mangaka: Hiro Mashima

Tanıtım

Lucy adında genç bir Stellar Spirit büyücüsünün kendine bir Büyü Loncası bulma çabasıyla herşey başlar. Birgün kendini Salamander olarak tanıtan biri Lucy ile konuşmaya çalışır ve kendisinin en güçlü büyü loncası olan Fairy Tail'den odluğunu söyler. Lucy bu tuzağa düşer ve adamın verdiği partiye gider fakat bu ona karşı yapılan bir komplodur Lucy kötü adamların saldırısından daha önce şehirde tanıştığı Natsu ve onun şirin kedisi Happy sayesinde kurtulur... Natsu ünlü büyü loncası Fairy Tail'dendir ve artık Lucy'de bir Fairy Tail üyesidir. Natsu ile birlikte yeni maceralara atılırlar macera dolu günler devam eder...

Hikaye
Genel olarak çeşitli eyaletlerde bulunan büyücü loncaları arasında geçen maceraları konu alır. Fairy Tail de bu loncaların en güçlülerinden biridir.
Genç bir büyücü kız olan Lucy’nin hayali, Fairy Tail Loncası’na katılabilmektir. Bir gün yolculuğu sırasında uğradığı bir şehirde, Igneel diye birini arayan Natsu adında bir başka büyücü ile karşılaşır. Lucy, ona yemek ısmarlar ve bu hayalini anlatır. Bundan kısa süre sonra, Lucy, köle olarak satılmak üzere, Fairy Tail’in Salamander adlı bir üyesi olduğunu söyleyerek kendisini kandıran bir adam tarafından yakalanır. Götürülmek üzereyken, Fairy Tail’in bir üyesi ve asıl Salamander denen kişi olan Natsu tarafından kurtarılır. Natsu, Lucy’e Fairy Tail’e katılmak istiyorsa kendisiyle gelmesini söyler. Lucy, loncaya katıldıktan sonra ikisi bir takım olur. Böylece, onların maceraları ve Fairy Tail için yaptıkları görevler başlar.
Büyücü Dünyasında en zirvede on kişiden oluşan ve Yönetim ile görevli Büyücü Konseyi yer alır. Konsey, büyücü dünyasının düzenini sağlar, ayrıca suç işleyen büyücüleri de yargılarlar. Onların hemen ardından lonca efendileri gelir. Lonca efendilerinin görevi, loncalarındaki büyücüleri bir arada tutmak ve Konsey kararlarını onlara iletmektir.
Fairy Tail’de tam bir karakter cümbüşü vardır. Hikaye ilerledikçe hem ana hem yan karakterlerin hikayeleri, geçmişleri ortaya çıkar ki, bunlar muhteşem maceralar eşliğinde anlatılır.

Karakterler

Lucy:Hikayenin ilk karakterlerinden biridir genç güzel bir Stellar Spirit büyücüsüdür başka dünyalardan sözleşmeli olduğu yaratıkları kullanarak düşmanlarına saldırabilir. Fairy Tail büyü loncasına Natsu ile tanıştıktan sonra üye olur...

Natsu:Fairy Tail loncasının en güçlü üyelerinden biridir bir ejderha tarafından büyütülmüştür ve ateşi kullanrak her türlü büyüyü yapabilir Lucy ile tanıştıktan sonra yepyeni görevlere atılır...

Happy:Natsu'nun şirin kedisidir oldukça güçlü olan bu kedi aynı zamanda konuşma yeteneğinede sahiptir. Evet kelimesine "Aye." demesiyle ünlüdür balığı çok sever ve uçabilir birkaç defa Natsu ve Lucy'nin hayatını kurtarmıştır...

Gray Fullbuster: 18 yaşındadır. Çoğu kez kıyafetlerini giymeyi unutup iç çamaşırı ile dolaşır. Natsu ile sürekli tartışıp kavga ederler. Buz büyüleri kullanır, buzu istediği şekle sokabilir.

Erza Scarlet: 19 yaşında, çok güçlü, Fairy Tail’deki herkesin korktuğu S-Sınıfı bir büyücüdür. Ciddi, ağırbaşlı ve tehditkârdır. Natsu ve Gray, sürekli tartışır ama Erza’nın yanında süt dökmüş kediye dönerler. Erza’nın büyüsü şövalye tipidir. Çeşitli tipte zırhlar ve silahlar, kılıçlar kullanır. Lakabı Titania’dır.

En son Plunder tarafından C.tesi Eyl. 25, 2010 12:08 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör http://fairytailtr.yetkinforum.net
Doflaminqo
Tartaros

MesajKonu: Geri: Fairy Tail Tanıtım   Salı Tem. 27, 2010 4:46 pm

teşekkürler tanıtım için
Kullanıcı profilini gör
Plunder
Fairy Tail

MesajKonu: Geri: Fairy Tail Tanıtım   Salı Tem. 27, 2010 4:47 pm

Önemli değil sağolun.
Kullanıcı profilini gör http://fairytailtr.yetkinforum.net
myyusufolcay